• 04:22
 • |
 • چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸
 • |
 • mail
 • |
 • map
 • |
 • map
english
paya
 • تداوم حیات در گرو حفاظت از محیط زیست و تنوع زیستی است .
 • بیایید هوایی پاک و آسمانی آبی را به کودکانمان هدیه کنیم .
 • تنوع زیستی،ارزشمندترین گنجینه بشری
 • با بهینه سازی مصرف ، از کاهش منابع حیاتی و آلودگی محیط زیست بکاهیم .
 • آرامش روح و روان در گرو حفاظت از محیط زیست میباشد .
 • طبیعت ما بیش از هر زمانی ، اکنون نیاز مند حفاظت است .
 • از یاد نبریم که همه ما در قبال مواهب طبیعی مسئولیم .
 • طبیعت سالم ، زندگی سالم ، اندیشه سالم .
 • تنوع زیستی بستر و زیر ساخت حیات ما را حفظ میکند.
اخبار دانشکدهبازدید معاون رییس جمهور از مرکز آموزش های محیط بانی دانشگاه محیط زیست
رئیس سازمان محیط زیست در جمع محیط بانان حاضر در مرکز آموزش های دانشگاه محیط زیست:

دکتر معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن حضور در مراسم صبحگاه و نثار دسته گل به یادمان محیطبانان شهید، در مرکز آموزش های محیط بانی دانشگاه محیط زیست با محیط بانان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه محیط زیست، در این نشست که فرماندار ویژه استان البرز، نمایندگان وزارت دفاع، رییس پلیس پیشگیری ناجا، جمعی از معاونین و مدیران سازمان حفاظت محیط زیست و اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه محیط زیست حضور داشتند محیط بانان حاضر در این دوره آموزشی به بیان مشکلات خود پرداختند و نامه ای حاوی پیشنهادات خود در راستای ارتقای دوره های آموزشی به معاون رئیس جمهور تقدیم کردند.
 
مشکلات معیشتی محصول سیاست های هشت سال گذشته است

مهناز مظاهری معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه سازمان محیط زیست به صورت جد پیگیر حل مسائل و مشکلات حقوقی محیط بانان است گفت: بخشی از مشکلات معیشتی محصول سیاست های هشت سال گذشته است.
وی افزود: متاسفانه بسیاری دیگر از کارکنان دولت هم با معضلات حقوقی روبرو هستند که امیدواریم با سیاست های معقول و منطقی بخشی از آنها برطرف گردد.
مظاهری بیان داشت: ما در سازمان حفاظت محیط زیست در جریان ریز مشکلات محیط بانان هستیم و در چند وقت اخیر بسیار تلاش شده تا توجه عمومی به محیط بانان جلب شود اما نمی توان منکر شد که تنها محیط بانان نیستند که با مشکلات معیشتی دست به گریبان هستند.
معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست در پایان با تقدیر از دانشگاه محیط زیست به خاطر راه اندازی این مرکز آموزشی بیان داشت: معاونت آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست برنامه گسترده ای برای به روز کردن دوره های آموزشی و گسترش آنها در دست اجرا دارد که ان شاالله تمام کارکنان این سازمان در سطوح مختلف از آن بهره مند خواهند شد.

نظم و انضباط یکی از مهمترین شاخصه های محیط بانان است

سرهنگ حمیدرضا خیلدار فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست با اشاره به دشواری وظایف محیطبانان گفت: نظم و انضباط یکی از مهمترین شاخصه های محیط بانان است که انتظار داریم در این بخش هر روز شاهد عملکرد بهتر محیط بانان باشیم.

وی افزود: با توجه به نیاز محیط بانان جهت حفاظت و حراست از عرصه های طبیعی تلاش شده است تا خلا های مربوط به سلاح و فشنگ مرتفع شود و در حال حاضر کمبود چندانی در این خصوص نداریم.
AWT IMAGE

خیلدار گفت: گذراندن دوره های آموزشی یکی از شروط ما برای دریافت درجه و رتبه های مصوب سازمانی است. در واقع دوره های آموزشی پل موفقیت و پیشرفت به شمار می روند و هر گونه ترفیعی در سازمان حفاظت محیط زیست بخصوص در ارتباط با محیطبانان با لحاظ نمودن دوره های آموزشی صورت خواهد گرفت.

برای نخستین بار است که مرکزی با این وسعت و امکانات برای آموزش محیط بانان اختصاص یافته است
دکتر اصغر محمدی فاضل رئیس دانشگاه محیط زیست با تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری سالار شهیدان و خیرمقدم به حضار گفت: من و همکارانم بسیار خوشحال هستیم که در مرکز آموزش های محیط بانی دانشگاه محیط زیست در خدمت شما هستیم، دانشگاه قدمتی قریب به 50 ساله در حوزه آموزش های محیط زیستی دارد اما برای نخستین بار است که مرکزی با این وسعت و امکانات برای آموزش محیط بانان اختصاص یافته است.
AWT IMAGE
فاضل گفت: توجه ویژه خانم دکتر ابتکار به مقوله آموزش علیرغم وجود برخی مشکلات مالی نشان دهنده شناخت درست ایشان از نقاط آسیب پذیر در محیط زیست کشور است. 

وی افزود: دانشگاه محیط زیست وظیفه ذاتی خود در زمینه آموزش های محیط بانی و ارائه خدمات آموزشی به کارکنان و پرسنل سازمان را فراموش نکرده است و در کنار توسعه های کمی و کیفی در بٌعد دانشگاهی و پژوهشی تمرکز ویژه ای برای ارتقا کیفیت دوره های آموزشی صرف کرده است که ان شااله با پایمردی و حمیت این مجموعه برکات آن را شاهد خواهیم بود.

فاضل افزود: در جمع محیط بانان حاضر در این دوره آموزشی یکی از فارغ التحصیلان دانشگاه محیط زیست را داریم که جانباز محیط زیست است و در راه حفاظت از این آب و خاک به ضرب گلوله شکارچیان بخشی از سلامت خود را از دست داده است. در واقع دانشگاه محیط زیست چه در بعد انسانی و چه در بعد ارائه خدمات آموزشی همواره دوشادوش سازمان محیط زیست ایستاده است و پس از این نیز خواهد ایستاد.

محیط بانان به صورت پودمانی ادامه تحصیل خواهند داد

دکتر معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به اینکه مدتهاست در جریان مشکلات محیط بانان قرار دارد گفت: همواره مسائل و مشکلات محیط بانان در اولویت های کاری من و همکارانم قرار داشته است و نسبت به مرتفع کردن آنها پیگیر و مصمم هستیم.

وی افزود: برای نخستین بار در مراسم تجلیل از کارکنان دولت یکی از محیطبانان سازمان حفاظت محیط زیست مورد تجلیل رئیس جمهور قرار گرفت که این اتفاق نشان دهنده توجه ویژه دولت تدبیر و امید به موضوع محیط زیست و محیط بانان است.دکتر ابتکار
AWT IMAGE
معاون رئیس جمهور در ادامه گفت: تبدیل وضعیت 450 محیط بان به پیمانی از جمله اقدامات انجام گرفته در دولت است که سازمان حفاظت محیط زیست جزو نخستین نهادهایی بود که شاهد این تبدیل وضعیت ها بود. از سوی دیگر مقوله ادامه تحصیل محیط بانان و ارتقا آنها همواره یکی از دغدغه های ما بود که برنامه ای در دست تدوین و اقدام است که به موجب آن محیط بانان بتوانند در دوره های پودمانی شرکت کنند و ادامه تحصیل بدهند.

ابتکار در پایان با ابراز خوشحالی از حضور در جمع محیطبانان حاضر در این دوره آموزشی گفت: از دانشگاه محیط زیست که در برگزاری این دوره های آموزشی عملکرد شایسته ای دارد تشکر می کنم، مرکز آموزش های محیط بانی دانشگاه محیط زیست فضای مناسب و شرایط مساعدی برای انجام دوره ها دارد که امیدواریم با تمام توان و بدون توقف شاهد برگزاری دوره های آتی باشیم.
AWT IMAGE
گفتنی است 80 محیط بان از استان های کرمانشاه، ایلام، آذربایجان غربی، زنجان، قزوین، بوشهر، مرکزی، گیلان، خراسان شمالی، هرمزگان و خراسان رضوی به مدت دو هفته در این مرکز آموزشی کلاس های تئوری و عملی خود را با موضوعات مبانی شناخت محیط زیست، نقشه خوانی، جهت یابی، شناخت بیماری های حیات وحش، فنون مدیریت حیات وحش، قوانین و مقررات به کارگیری سلاح، آشنایی با مناطق تحت حفاظت سازمان و .... را خواهند گذراند.
AWT IMAGE

AWT IMAGE