• 04:35
 • |
 • چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
 • |
 • mail
 • |
 • map
 • |
 • map
english
paya
 • تداوم حیات در گرو حفاظت از محیط زیست و تنوع زیستی است .
 • بیایید هوایی پاک و آسمانی آبی را به کودکانمان هدیه کنیم .
 • تنوع زیستی،ارزشمندترین گنجینه بشری
 • با بهینه سازی مصرف ، از کاهش منابع حیاتی و آلودگی محیط زیست بکاهیم .
 • آرامش روح و روان در گرو حفاظت از محیط زیست میباشد .
 • طبیعت ما بیش از هر زمانی ، اکنون نیاز مند حفاظت است .
 • از یاد نبریم که همه ما در قبال مواهب طبیعی مسئولیم .
 • طبیعت سالم ، زندگی سالم ، اندیشه سالم .
 • تنوع زیستی بستر و زیر ساخت حیات ما را حفظ میکند.
اخبار دانشکدهدانشکده محیط زیست را منحل نمی‌کنیم؛ تغییر ماهیت می‌دهیم
دانشکده محیط زیست را منحل نمی‌کنیم؛ تغییر ماهیت می‌دهیم

امید بزرگ حداد، رئیس دانشکده محیط زیست کرج و عضو هیات علمی پردیس کشاورزی دانشگاه تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو در خصوص انحلال این دانشکده گفت: چیزی به نام انحلال دانشکده در دستور کار نیست و واژه انحلال تفسیری است که بعضی افراد از تغییر ماموریت دانشکده انجام می‌دهند.


بزرگ حداد ادامه داد: قرار است این دانشکده به سمت تمرکز بیشتر بر دوره‌های آموزش محیط بانی و آموزش پرسنل برود و این موضوع قبلا نیز سابقه داشته و بناست پررنگ‌تر از گذشته شود. 

رئیس دانشکده محیط زیست کرج با بیان اینکه تغییر کاربری دانشکده از سیاست‌های سازمان محیط زیست است، افزود: ما، چون زیر مجموعه سازمان محیط زیست هستیم طبیعتا باید از سیاست‌های سازمان تبعیت کنیم.دکتر امید بزرگ حداد

وی با اشاره به اینکه آموزش در حوزه‌های مقطع دار و آموزش‌های نظری به کرات و به وفور در دانشکده‌های دیگر تدریس می‌شود، تصریح کرد: در کنار سیاست کلی سازمان چند نکته دیگر وجود دارد که این موضع را تشدید کرده تا دانشکده دیگر نتواند دوره مقطع دار برگزار کند.

دانشکده‌ها، آموزشکده‌ها و دانشگاه‌های وابسته به سازمان‌ها نمی‌توانند ادامه فعالیت داشته باشند
بزرگ حداد اظهار داشت: یکی از موارد مصوبه شورای عالی اداری است که در سال ۹۰ تصویب و در سال ۹۶ مجدد تاکید شد و مصوبه دیگری از شورای عالی اداری صادر شد و موظف به اجرای آن شدیم.

عضو هیات علمی پردیس کشاورزی دانشگاه تهران در خصوص مصوبه شورای عالی اداری بیان داشت: دانشکده‌ها، آموزشکده‌ها و دانشگاه‌های وابسته به سازمان‌ها نمی‌توانند ادامه فعالیت داشته باشند و یکی دیگر از دلایلی بود که باعث شد دانشکده محیط زیست به مرکز آموزش محیط بانی تبدیل شود.

وی عدم مجوز وزرات علوم برای جذب دانشجو در یکسال اخیر را دلیل دیگری برای تغییر کاربری دانشکده محیط زیست دانست و خاطرنشان کرد: هیات امنا دانشکده با توجه به جمیع این موارد و مصوبه‌ای که در اواخر سال ۹۶ داشت تصمیم به اجرای رسالت اصلی دانشکده یعنی آموزش محیط بانی گرفت.

باید کمیسیون دائمی تشکیل شود، گزارش‌ها تحلیل شود تا چگونگی ادامه فعالیت استخراج شود
بزرگ حداد گفت: اینکه چگونه این تغییرات انجام شود تاکنون مشخص نشده به دلیل اینکه اول باید کمیسیون دائمی دانشکده تشکیل شود و گزارشی از فعالیت دانشکده در کمیسیون دائمی بررسی شود تا گزارش تا تحلیل کند و راهکاری برای چگونگی ادامه فعالیت استخراج شود.

رییس دانشکده محیط زیست کرج با بیان اینکه راهکار ارائه شده توسط کمیسیون دائمی منوط به تایید هیات امنا است، تصریح کرد: در این بین دانشجویان هیچ ضرری را متقبل نخواهند شد و بلکه در برخی موارد نتایج و تصمیم گیری به نفع دانشجویان تمام شود.

وی با اشاره به اینکه دانشجویان در حال حاضر جایی تحصیل می‌کنند که دانشکده مربوط به سازمان محیط زیست است، تاکید کرد: یکی از گزینه‌های پیش رو این است که دانشجویانی که درحال حاضر مشغول به تحصیل هستند تا پایان دوره تحصیلات در همینجا درس بخوانند.

بزرگ حداد بیان داشت: یکی دیگر از گزینه‌ها برای تعیین تکلیف دانشجویان این است که دانشجویان این دانشکده با هماهنگی وزارت علوم به دانشگاه‌های دیگر همجواری که رشته‌های مرتبط دارند منتقل شوند و در صورت تایید این گزینه نیز به دلیل اینکه اکثرا دانشگاه‌های استان البرز و تهران دانشگاه‌های کیفی و خوبی هستند پس دانشجویان متضرر نخواهند شد.
 
وزارت علوم  راهکاری برای ادامه تحصیل و اتمام درس دانشجویان در پیش خواهد گرفت
عضو هیات علمی پردیس کشاورزی دانشگاه تهران گفت: وقتی وزارت علوم از طریق کنکور سراسری دانشجویان را پذیرش کرده پس یقینا راهکاری برای ادامه تحصیل و اتمام درس آنان در پیش خواهد گرفت و چه بسا در بعضی گزینه‌ها به دلیل ارتقاء رتبه دانشگاه نیز دانشجویان سود خواهند گرد.

وی ادامه داد: مصوبه شورای عالی اداری در ابتدای با نام دانشگاه‌های علمی کاربردی شروع شده، اما در ماده ۳ صراحتا در مورد مراکز آموزشی و پژوهشی وابسته به سازمان‌های اشاره کرده و در ثانی، چون مکمل و متممی است از آیین نامه سال ۹۰ لذا شامل حالی دانشگاهی، چون ما نیز می‌شود.
 
یک سال است اجازه پذیرش دانشجو نداریم
بزرگ حداد با بیان اینکه وزارت علوم به استناد مصوبه شورای عالی اداری اجازه پذیرش دانشجو به ما نداده است، اظهار داشت: دوام و بقای دانشگاه در گرو پذیرش دانشجو است که یک سال است اجازه پذیرش دانشجو نداریم علیرغم تمام پیگیری‌هایی که برای جذب دانشجو کردیم.

رییس دانشکده محیط زیست کرج در خصوص اخراج تعدادی از اساتید این دانشکده افزود: در واقع کسی را از دانشگاه اخراج نکردیم و استفاده از واژه اخراج مانند همان برداشت‌های یک سویه برخی افراد است و طبیعتا وقتی قرار نیست پذیرش دانشجو داشته باشم پس این حجم اعضا هیات علمی کاری برایشان وجود نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: وجود دانشجو و انجام تحقیقات با دانشجویان است که موجب ارتقا هیات علمی می‌شود و وقتی دانشجو وجود نداشته باشد طبیعتا اساتید متضرر می‌شوند و دانشجویی نیست که بخواهند به آنان درس بدهند.
 
قرارداد جدید با کارکنان تمدید نمی‌شود
بزرگ حداد با بیان اینکه دیگر نیرو‌های این دانشکده که به کارگیری نشدند افراد قراردادی بودند که مدت قرارداد آن‌ها به پایان رسیده و قانونیست که بعد از پایان قرارداد و متصور نبودن کاری برای آنان لذا به دلیل عدم نیاز، با آنان قرارداد جدید تمدید نشود.

رییس دانشکده محیط زیست کرج بیان داشت: عدم تمدید قرارداد نیز از مصوبات هیات امناء است و تصویب شده تا قرارداد جدیدی با این افراد بسته نشود تا در کمیسیون دائمی تعیین تکلیف شوند.

وی در پایان سخنانش گفت: یکسری از همکاران قراردادشان تمدید نشده و ما منتظر تصمیم کمیسیون دائمی هستیم و بعید نیست تعداد دیگر از همکاران به افراد فاقد نیاز اضافه شوند که منوط به تصمیم کمیسیون دائم و تایید هیات امناء است که تا ماه دیگر برگزار خواهد شد.