• 00:50
 • |
 • چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷
 • |
 • mail
 • |
 • map
 • |
 • map
english
paya
 • تداوم حیات در گرو حفاظت از محیط زیست و تنوع زیستی است .
 • بیایید هوایی پاک و آسمانی آبی را به کودکانمان هدیه کنیم .
 • تنوع زیستی،ارزشمندترین گنجینه بشری
 • با بهینه سازی مصرف ، از کاهش منابع حیاتی و آلودگی محیط زیست بکاهیم .
 • آرامش روح و روان در گرو حفاظت از محیط زیست میباشد .
 • طبیعت ما بیش از هر زمانی ، اکنون نیاز مند حفاظت است .
 • از یاد نبریم که همه ما در قبال مواهب طبیعی مسئولیم .
 • طبیعت سالم ، زندگی سالم ، اندیشه سالم .
 • تنوع زیستی بستر و زیر ساخت حیات ما را حفظ میکند.
اخبار دانشکدهشایعه انحلال دانشکده محیط زیست صحت ندارد/دانشکده می تواند سهم کلیدی در به روز رسانی دانش محیط زیست کشور داشته باشد/ تاکید هیأت امناء، صیانت ک

شایعه انحلال دانشکده محیط زیست صحت ندارد/دانشکده می تواند سهم کلیدی در به روز رسانی دانش محیط زیست کشور داشته باشد/ تاکید هیأت امناء، صیانت کامل از حقوق دانشجویان است

به گزارش روابط عمومی دانشکده محیط زیست و به نقل از پام، امید بزرگ حداد سرپرست دانشکده محیط زیست با اشاره به شایعات منتشر شده در خصوص مصوبات اخیر هیأت امنای دانشکده، گفت: آموزش های تخصصی محیط بانی و توانمندسازی بدنه کارشناسی سازمان حفاظت محیط زیست از اصلی ترین وظایف دانشکده محیط زیست بوده و خواهد بود.

بزرگ حداد با اشاره به مکاتبات اخیر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با دانشکده و سازمان سنجش آموزش کشور مبنی بر توقف پذیرش دانشجو در دانشکده محیط زیست، افزود: علاوه بر سیاست های کلان سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مصوبات 30 بهمن ماه 1390 و 17 بهمن ماه 1396 شورای عالی اداری، مبنی بر ممنوعیت جذب دانشجو توسط مراکز وابسته به نهادها و سازمان های دولتی نیز ادامه فعالیت دانشکده را به شکل فعلی با چالش روبرو ساخته است.

بزرگ حداد با یادآوری مصوبه سال 1390 شورای عالی اداری، تاکید کرد: این نخستین بار نیست که چنین تکلیفی برای دانشکده محیط زیست تعیین می شود و پیش از این نیز تصمیم مشابهی گرفته شده بود که به هر دلیل اجرایی نشد.


این مقام مسئول افزود: در واقع می توان گفت مصوبه حاضر تاکید مجدد بر اجرای مصوبات سال 1390 شورای عالی اداری است.

** ضرورت بازنگری رویکردهای های علمی و آموزشی دانشکده محیط زیست با توجه به شرایط روز

وی ضمن تاکید بر اینکه دانشکده محیط زیست مجموعه ای با حدود نیم قرن سابقه پر افتخار و شایان تقدیر و تحسین، یکی از قدیمی ترین و با سابقه ترین مجموعه های آموزشی در حوزه محیط زیست کشور است، تصریح کرد: بازنگری و برنامه ریزی مجدد رویکردهای علمی و آموزشی در این دانشکده با توجه به شرایط روز و همچنین لزوم حرکت دانشکده بر اساس نیازهای روز و واقعیات موجود به سمت تامین نیازهای آموزشی سازمان حفاظت محیط زیست ضروری است.

بزرگ حداد اشاره ای هم به ظرفیت های منطقه ای و بین المللی دانشکده داشت و افزود: دانشکده محیط زیست با استفاده از پتانسیل امتیازهای بین المللی و منطقه‌ای موجود در دانشکده، می تواند به تبادل دانش و فناوری با سایر مراکز آموزشی و پژوهشی جهان بپردازد و سهم مهم و کلیدی را در به روز رسانی دانش فنی محیط زیست کشور بر عهده داشته باشد.
 
سرپرست دانشکده محیط زیست ضمن تکذیب شایعه انحلال دانشکده، گفت: شایعه انحلال دانشکده محیط زیست صحت ندارد و هیأت امناء در جلسه اخیر خود، تنها یک رویکرد مشورتی و تدریجی را اتخاذ کرده تا بر اساس واقعیت‌ غیر قابل انکار ضرورت کاهش دانشجو و صندلی خالی در دانشگاه های دولتی و غیردولتی، سیاست‌های کلی سازمان حفاظت محیط زیست برای ماموریت گرایی، برنامه آمایش آموزش عالی کشور در وزارت علوم تحقیقات و فناوری و مصوبات شورای عالی اداری، گزینه های مختلف چگونگی و نحوه ادامه فعالیت دانشکده بررسی و برای اخذ تصمیم نهایی در خصوص چگونگی بهره برداری از امکانات و ظرفیت‌های موجود در جلسه آتی هیأت امنا به رای بگذارد.

** هیأت امنا تصمیمی می گیرد که منجر به کمترین آسیب برای دانشجویان، کارکنان و هیأت علمی این دانشکده شود
وی خاطرنشان کرد: اطمینان می دهیم هیأت امنا تصمیمی اتخاذ کند که ضمن در نظر گرفتن الزامات قانونی، صرفه و صلاح و سیاست ها و اصول جاریه کشور و پاسداری از مصالح و منافع سازمان حفاظت محیط زیست و دانشکده محیط زیست منجر به کمترین آسیب برای دانشجویان، کارکنان و هیأت علمی این دانشکده شود.
 
دبیر هیأت امنای دانشکده محیط زیست با یادآوری این موضوع که نمایندگان ارشد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان های برنامه و بودجه و حفاظت محیط زیست به همراه اساتید و متخصصان پیشکسوت و برجسته‌ای که دارای تجارب طولانی مدیریتی در حوزه های آموزش عالی و محیط زیست کشور هستند در هیأت امنای دانشکده محیط زیست عضویت و حق رای دارند، اظهار کرد: در جلسه اخیر با اشاره به اینکه دانشکده محیط زیست ظرفیتی کم نظیر برای محیط زیست کشور است، مقرر شد تا کمیسیون دایمی هیأت امنا با اتخاذ تدابیر اصولی و اساسی در یک بازه زمانی منطقی، راهکارهایی برای ادامه فعالیت دانشکده پیشنهاد کند که دانشکده را برای انجام ماموریت های بزرگ و اساسی آتی مهیا کند.
بزرگ حداد ضمن تاکید بر اینکه دانشکده محیط زیست باید ظرفیت ها، زیرساخت ها و تجارب چند دهه خود در زمینه آموزش های تخصصی و مهارتی و به ویژه محیط بانی را با نیازهای روز تطبیق داده و بیش از گذشته با سازمان همسو شود، تصریح کرد: در جلسه اخیر به کمیسیون دایمی دانشکده ماموریت داده شد تا راهکارهای افزایش بهره وری، ماموریت گرایی و تمرکز بر آموزش، توانمندسازی و بازآموزی پرسنل، مدیران و محیط بانان سازمان و نیز ارتقای آگاهی عمومی و مهارت سنجی اشخاص حقیقی و حقوقی مرتبط با حوزه ماموریت سازمان متبوع را بررسی و پیشنهادهای خود را جهت اخذ تصمیم نهایی و ابلاغ به دانشکده محیط زیست به هیأت امناء ارائه نماید.

** تاکید هیأت امناء دانشکده محیط زیست بر صیانت کامل از حقوق دانشجویان
وی با اشاره به اینکه هر تصمیمی ممکن است تبعات مثبت و منفی به دنبال داشته باشد، گفت: تاکید هیأت امناء بر صیانت کامل از حقوق دانشجویان دانشکده است و تلاش همه اعضای کمیسیون دائمی و هیأت امنا این خواهد بود که در این فرآیند، کمترین صدمه به دانشجویان وارد شود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: دانشکده خود را در قبال دانشجویان موظف و متعهد می داند تا خدمات آموزشی را با بهترین کیفیت به دانشجویان ارائه نماید.
سرپرست دانشکده محیط زیست در خصوص وضعیت آینده کارکنان و اعضای هیأت علمی نیز گفت:‌ بر اساس مقررات اداری و استخدامی موجود، درباره وضعیت کارکنان نیز پیشنهاداتی ارائه خواهد شد. اما قطعا تغییرات در همه حوزه‌های دانشجویی و کارمندی تدریجی خواهد بود و درخصوص اعضای هیأت علمی هم با همفکری و مساعدت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصمیماتی گرفته می‌شود.
 
بزرگ حداد گفت: در حال حاضر هیچ تغییری در وضعیت دانشکده رخ نداده و ابلاغ نشده است و دانشکده به روال معمول در حال فعالیت است. لذا دانشجویان، کارکنان و اعضای هیأت علمی می بایست بدون هیچ عذر و کوتاهی به انجام وظایف محوله و قانونی خود بپردازند زیرا تصمیمات اجرایی و عملیاتی در سال آتی و پس از تصویب هیأت امنا و ابلاغ به دانشکده، قابل استناد خواهد بود.